Буркина Фасо надигра с 3:2 Алжир с вратаря на ЦСКА Райс Мболи на вратата, за да вземе лека преднина в първия мач от решаващия плейоф за Мондиал 2014.

Аристиде Банче се разписа от дузпа в 86-ата минута, за да донесе победата на домакините. Алжир все пак вкара два гола като гост, които може да се окажат решаващи в реванша през октомври.

Отборите се състезават в един от петте финални баража, които ще определят представителите на Африка на Световното в Бразилия.

Джонатан Питройпа откри резултата за домакините в края на първата част. Софиан Фехули изравни в 50-ата минута, макар в 65-ата Джакарида Коне отново да изведе Буркина Фасо напред. Карл Меджани за втори път върна паритета на терена, но само 4 минути по-късно падна победния гол на Банче. /БГНЕС