Чехия победи Малта с 3:1 в мач от квалификационна група В, в която е и българският национален отбор.

Скромният отбор на Малта изненадващо успя да вкара гол на стадиона в Пилзен, но силите му не стигнаха за изненада и Чехия взе безпроблемни три точки.

В спокойно темпо домакините откриха резултата в 34-а минута чрез Гебре Селасие, който се възползва от асистенция на Давид Лимберски.

Сензационно обаче малтийците изравниха резултата с единствения си удар към вратата. Автор на попадението бе Ридерик Брифа, чийто шут се оказа неспасяем за Петър Чех.

Първото полувреме завърши при равенство, но веднага след подновяването на играта чехите си върнаха преднината чрез Томаш Пекхарт, който засече перфектно с глава центриране на Петър Ирачек. В 67-а минута пък Ян Резек оформи крайното 3:1 след пас на Ярослав Плашил.

С този успех Чехия измести България от второто място във временното класиране. Чехите имат 4 точки, с колкото в момента са лидерът Италия и България, но „лъвовете“ са с най-лоша голова разлика от двата отбора.

Чехия: Петер Чех, Теодор Гебре Селасие, Томаш Сивок, Михал Кадлец, Давид Лимберски, Франтишек Райторал (61-Милан Петръжела), Ярослав Плашил, Томаш Хубшман, Петер Ирачек (73-Владимир Дарида), Томаш Пехарт (81-Давид Лафата), Ян Резек

Малта: Андрю Хог, Александър Мускат, Андрей Агиус, Люк Димеч, Стив Борг, Шон Баджада (89-Аиртон Ацопарди), Родерик Брифа, Андрей Шембри (87-Пол Фенеч), Гарет Шиберас, Едуард Ерера, Майкъл Мифсуд