С голове на Ромелу Лукаку и Еден Азар Белгия надделя с 2:0 над Швеция в Стокхолм в подготвителен мач преди старта на Световното в Бразилия.

След слабо начало на мача, беглийците все пак успяха да поведат в резултата след груба грешка на шведската защита, която позволи на Аксел Витсел да намери Лукаку, а нападателят на Челси не сгреши.

Второто попадение бе дело на Азар дванадесет минути преди края на срещата. Асистенцията за попадението на Азар бе дело на Кевин Де Брюин.

Най-чистата възможност за домакините от Швеция бе дело на Джими Дурмац, който в 68-ата минута стреля в напречната греда.

Очакванията към младият тим на Белгия в Бразилия са големи, а отборът попадна в група H, Където са още съставите на Русия, Южна Корея и Алжир.

От своя страна пък Швеция пропуска Мондиал 2014, след като загуби решителния бараж за класиране срещу Португалия.