Националният отбор на Кот Д'Ивоар стана първият тим от Африка, който се класира за плейофите за световното първенство в Бразилия догодина. „Слоновете“ се наложиха с 4:2 над Танзания като гост, което им осигури пет точки преднина пред Мароко, който вчера пък се наложи над последния в група C Гамбия с 2:0.

Звездата на Манчестър Сити Яя туре вкара две попадения за успеха на своя тим, като единия бе от дузпа през второто полувреме. Траоре и Вилфред добавиха другите два. За домакините от Танзания головете бяха дело на Киемба, който се разписа в първата и 35-ата минути.

Алжир, Египет, Етиопия и Тунис могат да се присъединят към компанията на Кот Д'Ивоар по-късно днес. Останалите пет първенци в групите ще станат ясни след мачовете през септември.