Коста Рика стигна до 1:1 срещу Ирландия в последната си контрола преди старта на Световното първенство в Бразилия. По този начин участникът в група D потегля към турнира със само една победа в контролите, които изигра откакто си гарантира класирането за Мондиала през октомври миналата година.

Момчетата на Хорхе Луис Пинто надиграха единствено Парагвай (2:1) на 6 март, като загубиха от Австралия (0:1), Чили (0:4), Южна Корея (0:1) и Япония (1:3).

Срещу Ирландия за пореден път лъснаха трудностите в отбрана за костариканците, които допуснаха гол още в 18-ата минута. Марк Уилсън центрира от фланга към Кевин Дойл, чийто удар с глава се оказа извън възможностите на вратаря Кейлор Навас.

За да стане двубоят още по-тежък за Коста Рика в 41-ата минута защитникът Джанкарло Гонсалес си изкара нелеп червен картон.

Въпреки численото неравенство „тикос“ хвърлиха доста усилия, за да се върнат в мача и в крайна сметка успяха. В 64-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа и Келсо Борхес не сбърка от бялата точка.

Две минути по-късно ирландците профукаха чудесен шанс отново да излезе напред, след като и

за тях бе отсъден наказателен удар. Ветеранът Роби Кийн обаче не се справи добре с шута от 11-те метра и вратарят Патрик Пембъртън отрази.

Две минути преди края на редовното време срещата бе прекъсната временно, след като фен нахлу на терена и се пробва да прегърне звездата на Коста Рика Брайън Руис. След последния съдийски сигнал още няколко привърженици опитаха да си пробият път през стюардите, които обаче ги удържаха.

За Коста Рика Световното първенство започва на 14 юни, когато е мачът с Уругвай.