Камерун загуби с 1:2 от Парагвай в контролна среща, която се състоя в австрийското градче Куфщайн, където африканският отбор е на подготовка преди старта на Световното първенство в Бразилия. Това е втора контрола за седмица за „неукротимите лъвове“, които преди три дни победиха с 2:0 Македония.

Парагвай поведе още в 3-та минута на мача, когато Коронел подаде към Оскар Ромеро, който се разписа във вратата на Итандже.

Роке Санта Крус удвои преднината на Парагвай с точно попадение в 68-та минута след асистенция на Алонсо.

Камерун стигна до почетен гол в 76-та минута дело на Чупо-Мотинг.

В 87-ата минута Камерун можеше да се добере до равенството, но Мохамаду Идрису пропусна отсъдената дузпа.

За тима на Фолкер Финке не игра голямата звезда Самуел Ето'о, а Алекс Сонг се появи на терена в средата на второто полувреме, но не успя да помогне на тима си да избегне загубата.

"Непобедимите лъвове" ще изиграят още две контроли до началото на Мондиала - с Германия и Молдова.