Националният отбор на Южна Корея победи с 2:0 Гърция в контролна среща и постави много въпросителни относно представянето на „елините“ на предстоящото Световно първенство в Бразилия.

Азиатците поведоха в резултата в 18-та минута, когато Коо Я-чеол асистира на Парк Чу-йонг, който се разписа за 1:0.

Коо асистира и при втория гол на Южна Корея в 55-та минута. Автор на попадението стана Сон Хюнг-мин.

Гърците нацелиха на три пъти гредата през първото полувреме. В 21-та минута след удар на Костас Кацуранис топката срещна напречната греда. Девет минути по-късно ситуацията се повтори след удар с глава на Василис Торосидис. Малко по-късно и Костас Митроглу имаше малшанса след негов удар топката да срещне гредата.

„Това изглеждаше повече като тренировка, отколкото на контролен мач. Загубата е разочароваща, но начинът, по който загубихме е още по-разочароващ“, коментира националният селекционер на Гърция Фернандо Сантош.

„Футболистите не показаха своите възможности. Те играха без никакво желание“, каза още Сантош.