Националният отбор на Япония победи Коста Рика с 3:1 в контролна среща, която се  игра в Тампа (САЩ). Двубоят е част от подготовката на двата тима за Мондиал 2014 в Бразилия.

Звездите Ясухито Ендо, Шинджи Кагава и Йоичиро Какитани донесоха  успеха на японците с попадения през второто полувреме.

Иначе Брайън Руис откри резултата за Коста Рика в 31-а минута, а  срещата се игра пред повече от 7 хиляди зрители.

Футболистите на Япония доминираха изцяло в мача, но стигнаха до гол едва в 60-а минута, когато Ендо изравни.  Кагава направи 2:1 в 80-а минута, а Какитани беше точен в добавеното време.

Двата отбора имат по още една проверка в САЩ. Япония ще  играе със Замбия в Тампа, а Коста Рика среща Ирландия във  Филаделфия в петък.