Отборът на Кот Д'Ивоар се класира за третото си поредно световно първенство. В плейофен мач реванш срещу Сенегал, който се игра в Казабланка, Мароко, Кот Д'Ивоар стигна до равенство 1:1, което се оказа достатъчно след успеха с 3:1 в първата среща. Така „слоновете“ станаха втория тим от Африка, класирал се за финалите в Бразилия. По-рано това направи и отборът на Нигерия след победа с 2:0 над Етиопия.

Сенегал поведе в резултата в 77-ата минута с гол от дузпа на Муса Соу, който даде надежди на своите. Футболистите на Сенегал имаха преднина до последната минута, когато Саломон Калу заби решително попадение за крайното 1:1. Така с общ резултат 4:2 Кот Д'Ивоар стана вторият отбор от Африка, от общо 5, които ще участват на Мондиал 2014. Останалите три тима ще станат ясни в следващите няколко дни.

В другите баражи един срещу друг се изправят тимовете на Камерун и Тунис, Египет и Гана, както и Алжир срещу Буркина Фасо.