Хърватският национален отбор по футбол разби Южна Корея с 4:0 в приятелски мач, който се игра в Лондон. Попаденията за "шахматистите" вкараха Марио Манджукич, Дарио Сърна, Никица Йелавич и Младен Петрич.

Още в 30-ата минута Иван Ракитич центрира от десния фланг и нападателят на Байерн Манджукич с глава откри резултата за 1:0. Само 8 минути по-късно, Ракитич повлече със себе си защитник на съперника и по този начин остави Сърна сам срещу стража на азиатците. Хърватският капитан не сгреши за 2:0.

В 55-ата минута резултатът набъбна на 3:0, след като таранът на Евертън Йелавич получи хубав пас от Нико Кранчар, обърна се и препарира от десетина метра вратаря на Корея.

Точка на спора сложи Младен Петрич в 85-ата минута след поредния голов пас на Ракитич.