Холандия стана първият отбор в историята на световните първенства по футбол, използвал всичките си 23 футболисти по време на едномесечния Мондиал.

Това стана възможно след смяната на Яспер Силесен с Мише Ворм в добавеното време на мача за третото място срещу Бразилия, спечелен с 3:0 от отбора на Луис ван Гаал, който напуска селекционерския пост.

Смяната на Силесен не беше първата за вратаря на световните финали. Той беше заменен в 120-та минута на двубоя от четвъртфиналите срещу Коста Рика, когато на вратата на "лалетата" застана Тим Крул.

Резервният страж спаси две дузпи и класира Холандия на полуфиналите, където обаче той остана резерва, а неговият отбор загуби по същия начин от Аржентина./БТА