Полузащитникът Панайотис Коне ще пропусне осминафиналната среща на Гърция срещу Коста Рика на футболния Мондиал 2014.

Коне получи мускулна травма при снощната победата с 2:1 над Кот Д'Ивоар, благодарение на която елините за първи път в историята си преодоляха груповата фаза на Световно първенство.

Той беше заменен още в 12-ата минута от Андреас Самарис, който в последствие откри резултата три минути преди почивката. Вилфрид Бони изравни за африканците четвърт час преди края, но Йоргос Самарас от дузпа донесе успеха на Гърция дълбоко в добавеното време.

"Коне няма да може да играе срещу Коста Рика", потвърди старши треньорът Фернандо Сантош.

Титулярният вратар Орестис Карнезис има шансове да се възстанови за важния мач на 29 юни в Рефисе. Карнезис снощи беше заменен принудително в 24-ата минута от Панайотис Гликос заради болки в гърба.

"Състоянието на Карнезис изглежда по-добро. Мисля, че той ще бъде на разположение", каза Сантош.