Мълнии прекъснаха приятелската среща между Англия и Хондурас още в самото и начало, и забавиха двубоя с 40 минути, докато ситуацията в Маями не се успокои, и условията не станаха отново годни за игра.

Двата отбора обаче така и не успяха да си отбележат гол, и завършиха само 0:0 в накъсан и нервен мач.

От трибуните в САЩ тази последна контрола преди Световното изгледа и легендата на английския тим Дейвид Бекъм.

Англия - Хондурас 0:0

източник: Gulliver/Getty Images

Хондурас не завърши срещата в пълен състав, след като половината отбор бе декориран в жълто. В 65-та минута Брайън Бекеле го отнесе, с втори жълт картон, и остави Хондурас да доиграе мача с 10 души.

Даниел Стъридж имаше най-добрите ситуации да открие резултата през първото полувреме, което бе прекъснато в двайстата минута, заради буря. Продължителното чакане явно изнерви доста и двата състава, и Хондурас действаше изключително агресивно, след подновяването на играта.

Адам Лалана стреля опасно от 15-тина метра, но топката прелетя на педи от страничната греда. От другата страна един пряк свободен удар бе най-голямата опасност за Джо Харт.

На няколко пъти боят между двата отбора едва се размина, след груби влизания на футболисти от Хондурас.

Владението на топката от страна на Англия не водеше до нищо опасно и след почивката, и "Трите лъва" не можеха да нанесат някакъв 100-процентов завършващ удар.

Дори след като останаха с човек повече, най-сериозните ситуации в полза на Англия дойдоха след изсипана топка в пеналта и разбъркване.

Видимо си личеше напрежението в лагера на англичаните, които отиват на Световно след два поредни мача без победа.

Англия направи 2:2 с Еквадор, но поне преди това успя да бие Перу с 3:0.

Хондурас от друга страна отива с доза самочувствие на Мондиала, след като нямаше успех дотук в контролите, и равенството с Англия е първата проверка без допуснат гол за тях.

Англия: Харт, Ягиелка, Джонън, Бейнс, Кейхил, Джерард, Лалана, Хендерсън, Рууни, Стъридж, Уелбек (В игра през второто полувреме влязоха Баркли, Уилшър, Форстър, Ламбърт, Лампард)

Хондурас: Вайадарес, Фигероа, Исагире, Бернардес, Бекелес, У.Паласиос, Еспиноза, Гаридо, Чавес, Костли, Бенгтсън (В игра през второто полувреме влязоха Кларос, Нахар, Делгадо, Дж.Паласиос, Гарсия, Мартинес).