Германия не показа никаква милост над Армения в подготвителна проверка преди началото на Мондиал 2014. Възпитаниците на Йоаким Льов бяха безкомпромисни и се наложиха с 6:1, като всички голове в мача паднаха през второто полувреме.

Успехът обаче може да струва твърде скъпо за Бундестима, който даде свидна жертва. Още през първото полувреме Марко Ройс получи контузия в глезена, след като стъпи накриво и трябваше да бъде принудително заменен.

Атакуващият полузащитник напусна терена с помощта на двама от лекарския щаб на Германия, а самият Ройс не успя да скрие сълзите си на пък към съблекалнята.

Отборът на Германия бе далeч по-добрият през целия мач, но въпреки множеството ситуации за гол през първата част, арменците съумяха да запазят вратата си суха.

Нищо обаче не успя да им помогне през второто полувреме, когато футболистите на Льов правеха на терена каквото си поискат. Само седем минути след подновяването на играта след почивката Андре Шурле даде преднина на Германия. Въпреки бурното начало за Бундестима, футболистите на Армения стигнаха до изравняване в 70-ата минута, когато получиха правото да изпълнят дузпа. От наказателния удар бе точен Хенрих Мхитарян.

След изравнителното попадение обаче, Германия взе всичко в свои ръце и до края на двубоя наниза пет безответни попадения. Лукас Подолски, който замени през първото полувреме контузения Марко Ройс даде нова преднина за своите само две минути след гола за арменците. Шейсет секунди по-късно Хьоведес направи резултата 3:1. Последва точен изстрел на Мирослав Клозе, а крайният резултат бе оформен от Марио Гьотце, който бе точен на два пъти.