Египет постигна победа с 2:1 над Гана в плейофния реванш за място на Мондиал 2014, но тя бе крайно недостатъчна след успеха на днешните гости с 6:1 в първия мач. Така „черните звезди“ с общ резултат 7:3 станаха четвъртия участник от Зона Африка на финалите в Бразилия, а последният ще стане ясен по-късно тази вечер в двубоя между Алжир и Буркина Фасо.

„Фараоните“ защитиха своята чест но родна почва, като откриха резултата в 25-ата минута чрез преминалия през английската Висша лига Амир Заки. Домакините се постараха да потърсят нужните им 5 чисти гола, за да отстранят ганайците, но стигнаха до само още един в 83-ата, дело на Мохамед Гедо.

Така или иначе угасващата интрига бе съвсем убита в последните секунди, когато Кевин-Принс Боатенг намали резултата и направи обрата невъзможен.