Отборът на Кот д'Ивоар, който води усилена подготовка за предстоящите футболни финали, победи Салвадор с 2:1 в приятелски мач, игран в САЩ.

За играчите от Брега на слоновата кост това бе последна проверка преди старта на Мондиала, който стартира на 12 юни. Първият мач на тима в Бразилия е насрочен за 15 юни срещу  Япония.

В голмайстори за тима на Кот д'Ивоар се превърнаха Жервиньо и Дидие Дрогба. Алварес успя да реализира почетното попадение за състава от Централна Америка, след като бе точен от бялата точка.

Жервиньо изведе Кот д'Ивоар още в 8-та минута напред. Малко преди почивката играчът на Рома се освободи отляво и пусна към Дидие Дрогба, който отклони топката в мрежата на съперника за 2:0. В 76-та минута Алварес се разписа от дузпа, за да оформи крайния резултат за 2:1.