Бразилия започна със скандална победа участието си на 20-то Световно първенство, на което „кариоките“ са домакини. Бразилците стигнаха до трите точки след успех срещу Хърватия, който дойде след измислена дузпа. Бразилия спечели с 3:1 срещу хърватите, като първо Марсело си отбеляза нелеп автогол в 11-та минута, но „селесао“ стигна до победата след две попадения на Неймар в 29-та и 71-та минута от дузпа, и Оскар в 90-та минута.

РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МЕЖДУ БРАЗИЛИЯ И ХЪРВАТИЯ МИНУТА ПО МИНУТА ВИЖТЕ ТУК!

Бразилия имаше надмощие в началото на първото полувреме. „Селесао“ контролираше повече топката, но обратно на логиката хърватите създадоха по-опасните положения в първите минути на срещата.

Хърватите организираха добра атака в 8-та минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле на Бразилия, където Ивица Олич стреля с глава, но в страни от десния стълб на вратата на Жулио Сезар.

Хърватия излезе напред в резултата в 11-та минута, когато Ивица Олич центрира в наказателното поле на Бразилия, където Никица Йелавич не успя да стреля, но леко отклони топката и Марсело си отбеляза нелеп автогол.

Бразилците тотално доминираха след нелепия автогол и натикаха съперника в собствената му половина. Хърватите трудно организираха своите нападения и рядко успяваха да преминат централната линия.

Хълк центрира в наказателното поле на Хърватия в 21-та минута, но Стипе Плетикоса улови топката без проблеми.

Оскар отправи много опасен далечен удар по посока на вратата на Хърватия в 24-та минута, но Стипе Плетикоса демонстрира чудесен рефлекс и спаси.

Неймар получи жълт картон в 27-та минута от съдията Юичи Нишимура, след като удари с лакът Лука Модрич.

Една от редките атаки за Хърватия бе в 29-та минута, когато Иван Перишич центрира в наказателното поле на Бразилия, където Никица Йелавич стреля с глава, но слабо и Жулио Сезар спаси без проблеми.

Бразилия изравни резултата в 29-та минута, когато Неймар залъга няколко футболисти на Хърватия, след което стреля по земя, като насочи топката към долния ляв ъгъл. Кълбото се удари в левия стълб на вратата на Стипле Плетикоса и влетя в мрежата му за 1:1.

В последните секунди на първото полувреме Неймар чукна технично топката към Хълк, който от удобна позиция стреля, но много неточно в аут.

През второто полувреме бразилците умело контролираха темпото на игра.

В 66-та минута Даниел Алвеш стреля от фаул, но топката премина над напречната греда в аут.

Най-спортното решение в срещата бе в 70-та минута, когато Юичи Нишимура посочи бялата точка за много пресилено нарушение на Деян Ловрен срещу Фред. Съдията показа и жълт картон за Ловрен. Неймар направи резултата 2:1 в 71-та минута. Той стреля от бялата точка, Стипе Плетикоса улови ъгъла и докосна топката, но не успя да спаси и кълбото влетя в мрежата му.

Бразилия бе близо до това да вкара трети гол в 76-та минута, когато Оскар центрира в наказателното поле на Хърватия, след което Давид Луис стреля с глава, но в страни от вратата на Стипе Плетикоса.

Хърватите тръгнаха в атака в заключителните минути на срещата. В 86-та Лука Модрич отправи далечен удар, Жулио Сезар плонжира в долния десен ъгъл и успя да избие топката. Две минути по-късно Лука Модрич центрира в наказателното поле на Бразилия, след което Ведран Чорлука стреля с глава, но в аут. В първата минута от добавеното време на мача Иван Перишич отправи силен далечен удар, който изненада Жулио Сезар, но вратарят спаси. При добавката ударът на Марсело Брожович бе блокиран от Давид Луис.

Бразилия вкара трети гол в следващата атака, когато Оскар преодоля Ведран Чорлука и с хубав удар от около 23 метра изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Стипе Плетикоса.

Така Бразилия започна с победа Световното първенство и спечели първи три точки.

В следващия мач Бразилия се изправя срещу Мексико, а Хърватия срещу Камерун.

Бразилия:12.Жулио Сезар - 2.Дани Алвеш, 3.Тиаго Силва, 4.Давид Луис, 6.Марсело - 17.Луис Густаво, 8.Паулиньо (63'-18.Ернанес) - 11.Оскар, 7.Хълк (66'-20.Бернард), 10.Неймар (89'-16.Рамирес) - 9.Фред

Хърватия: 1.Стипе Плетикоса - 11.Дарио Сърна, 2.Шиме Върсалко, 5.Ведран Чорлука, 6.Деян Ловрен - 4.Иван Перишич, 20.Матео Ковачич (60'-14.Марсело Брозович), 7.Иван Ракитич, 10.Лука Модрич - 18.Ивица Олич, 9.Никица Йелавич (78'-16.Анте Ребич)