Бразилия победи Чили с 2:1 в контролна среща, играна в Канада. По този начин домакините на Световното първенство увеличиха серията си без загуба от Чили на 12 мача. Освен това „Селесао“ потвърди добрата си форма и вече 6 мача няма загуба.

Първият гол в мача бе дело на Хълк в 14-а минута. Лош пас на Маркос Гонсалес попадна в Оскар и халфът на Челси изведе отлично отляво Хълк, който с мощен шут в долния ъгъл не остави шансове на Клаудио Браво за 1:0.

В следващите минути Чили постави бразилците под напрежение, но не успя да се възползва от шансовете си.

През второто полувреме „кариоките“ изглеждаха по-опасният отбор, но изненадващо Чили стигна до изравняване. В 71-а минута резервата Жан Босежур свали с глава пас от аут на Браво и намери отлично Варгас, който докосна само веднъж преди да изстреля топката във вратата.

Бразилия обаче отвърна бързо и в 79-а минута отново излезе напред. Добър пробив на Неймар завърши с пас към Майкон, който центрира за непокрития Робиньо и нападателят вкара за крайното 2:1.