С попадение на Изет Хайрович през първото полувреме Босна и Херцеговина победи Мескико с 1:0 в контролна среща, която се игра на „Солджър Фийлд“ в Чикаго. За балканците това бе последната проверка преди началото на Мондиал 2014, докато „трикольорите“ ще имат още един спаринг – на 7 юни срещу Португалия.

Отборът на Сафет Сушич имаше видимо надмощие преди почивката и можеше лесно да постигне по-убедителна победа. Въпреки това успехът можеше и да се изплъзне, ако не бяха спасяванията на Асмир Бегович в края на срещата.

Селекционерът на Мексико Мигел Ерера направи доста експерименти в стартовата си единадесеторка, което логично се отрази върху показаното от момчетата му на терена.

Един Джеко можеше рано-рано да даде преднина на Босна, като пропиля три изгодни шанса още до 8-ата минута. При първия от тях вратарят Алфредо Талавера се намеси добре, докато при другите две ситуации звездата на Манчестър Сити шутира над гредата.

Първият шанс за Мексико дойде в 24-ата минута, когато Мигел Лайун намери по чудесен начин Хавиер Ернандес, а шутът на последния премина на сантиметри покрай страничната греда.

Четири минути преди паузата Босна поведе. Сеад Салихович центрира в наказателното поле, където Хайрович уверено засече в мрежата за 1:0.

През втората част и двамата наставници извършиха серия от смени, които поразвалиха мача и дадоха инициативата на мексиканците в заключителните минути. Франсиско Родригес засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Бегович се намеси. Снажният вратар стори същото и малко по-късно при страхотен шут на Мигел Понсе отдалеч.

Така балканците допълнително повдигнаха самочувствието си преди своя дебют на световни финали, след като прекъснаха серията на "ел три" от 8 мача без поражение. В другата си проверка те победиха Кот д'Ивоар с 2:1, а за тях турнирът започва на 16 юни с мач срещу Аржентина от група F.

Мексико от своя страна стартира участието си в група А срещу Камерун на три дни по-рано.