Белгия е на победа от класиране на Световното първенство в Бразилия през 2014 година, след като победи с 2:0 като гост Шотландия в световна квалификация от група А. По този начин „червените дяволи“ се нуждаят от една победа в последните два мача от групата, за да си подпечатат класирането за Мондиал 2014. Белгия ще се класира за Световното в Бразилия, ако не загуби в следващата квалификация срещу Хърватия, която е на 11-и октомври.

Белгия победи с 2:0 Шотландия с голове на Стив Дефур в 38-та минута и Кевин Миралас в 88-та минута.

В същото време Сърбия и Хърватия завършиха 1:1.

Хърватите поведоха с 1:0 с гол на Марио Манджукич в 53-та минута, а Митрович изравни резултата в 66-та минута.

Сърбия завърши мача с човек по-малко, след като Неманя Матич бе изгонен за втори жълт картон в 75-та минута.

Хърватите също завършиха мача в намален състав, след като Йосип Шимунич бе изгонен с директен червен картон в 80-та минута.

В друг мач от същата група Македония победи с 2:1 Уелс, като Гарет Бейл така и не се появи в игра за „драконите“.