Алжир стигна до първата си победа в груповата фаза на Световното първенство в Бразилия. „Пустинните лисици“ нанесоха съкрушителен удар върху Южна Корея, след като ги победиха с 4:2 в мач от група „Н“, който се игра на „Ещадио до Бейра Рио“ в Порто Алегре. По този начин воденият от Вахид Халилходжич отбор вече има 3 точки и увеличи неимоверно шансовете си да се класира за осминафиналите на Мондиала.

Алжир изигра зашеметяващо първо полувреме, в което успя да отбележи три гола чрез Ислам Слимани в 26-та, Рафик Халиш в 28-та и Абделмумен Джабу в 38-та минута. Хюнг-Мин Сон върна от части интригата в мача в 50-та минута, но Ясин Брахими вкара четвърти гол за Алжир в 62-та минута. Ки Джа-Чеол отбеляза втория гол за Южна Корея в 72-та минута.

Алжир започна много силно мача и още в 1-та минута се откри добра възможност през Софиан Фегули, но след удара му топката премина над напречната греда в аут. Три минути по-късно ситуацията се повтори, но този път Ясин Брахими можеше да вкара. Той обаче изпрати топката над напречната греда в аут. В 9-та минута Ясин Брахими центрира в наказателното поле на Южна Корея, където Слимани засече топката с глава, но тя премина в страни от десния стълб на вратата на Сун-Рион.

Алжир продължи да играе по-добре и в 21-та минута след центриране в наказателното поле на Южна Корея, Хон сбърка фатално, но Слимани не успя да нанесе завършващ удар и да вкара гол от чисто положение.

Алжир поведе в 26-та минута, когато Карл Меджани пусна извеждащ пас към Ислам Слимани, който бе изпуснат от защитата на Южна Корея, излезе сам срещу Сун-Рион и отблизо го преодоля за 1:0.

Африканците удвоиха своята преднина в 28-та минута, когато Абделмумен Джабу центрира от корнер в наказателното поле на Южна Корея, Ким Юн-Гуон изпусна Рафик Халиш, който засече топката с глава и я прати във вратата на Джун Сун-Рион, който също се намеси слабо и не успя да реагира добре.

„Пустинните лисици“ реализираха трети гол в 38-та минута, когато Хон Джеон-Хо не успя да избие една висока топката, която попадна в Ислам Слимани. Той подаде към Абделмумен Джабу, който бе оставен непокрит сам срещу Джун Сун-Рион и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата му за 3:0.

Отборът на Южна Корея върна в 50-та минута един гол във вратата на Алжир. Маджид Бугера не се намеси по най-добрия начин, топката попадна в Хюнг-Мин Сон, който с удар отблизо прокара топката между краката на Райс М'Боли.

Алжирците веднага отговориха. В 52-та минута Ясин Брахими центрира от фаул в наказателното поле на Южна Корея, където Рафик Халиш стреля с глава, но Джун Сун-Рион улови топката без проблеми.

Южнокорейците направиха силна атака в 59-та минута, Ки Сунг-Йон отправи далечен удар, като насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата на Алжир, но Райс М'Боли демонстрира добър рефлекс и изби топката в корнер.

Алжир реализира четвърти гол в 61-та минута, когато Софиан Фегули направи добър пробив, финтира един футболист на Южна Корея, след което направи двойно подаване с Ясин Брахими, който отблизо прокара топката между краката на Джун Сун-Рио за 4:1.

Южна Корея отбеляза второ попадение в 72-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Алжир, защитниците не се намесиха по най-добрия начин, Лий Кун-Хо подаде към Ку Джа-Чеол, който отблизо вкара в опразнената врата.

В 79-та минута след центриране в наказателното поле на Южна Корея, Набил Гилас стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Южна Корея можеше да вкара трети гол в 87-та минута, когато Ким Шин-Ук стреля, но в страни от вратата на М'Боли.

Алжир вече има 3 точки, докато Южна Корея е с 1. Белгия вече се класира за осминафиналите, след като има 6 точки, а Русия все още има шансове да се класира за следващата фаза на Мондиала, тъй като има 1.

В последните мачове от групата Алжир се изправя срещу Русия, а Белгия срещу Южна Корея.

Споделете вашето мнение за мача ТУК!

Южна Корея: 1. Джун Сун-Рион, 3. Йон Сук-Юн, 5. Ким Юн-Гуон, 20. Хон Джеон-Хо, 12. Лий Йон,14. Хан Кук-йон (78' - 19. Жи Донг-Вон), 16. Ки Сунг-Йонг, 9. Хюнг-Мин Сон, 17. Чун-Йон Лий (64' - 11. Лий Кун-Хо), 13. Ку Джа-Чеол и 10. Чу-Йон Парк (57' - 18. Ким Шин-Ук).

Алжир: 23. Райс М'Боли, 6. Джамел Месба, 5. Рафик Халиш, 12. Карл Меджани, 2. Маджид Бугера (88' - 4. Есаид Белкалем), 20. Аиса Манди, 11. Ясин Брахими (77' - 8. Меди Ласен), 14. Набил Бенталеб, 13. Ислам Слимани, 18. Абделмумен Джабу (75' - 9. Набил Гилас) и 10. Софиан Фегули.