Отборите на Марсилия и Аталанта завършиха при резултат 1:1 в първи полуфинален мач между двата тима в Лига Европа. Така развръзката остава за реванша, който ще бъде на 9-и май в Бергамо.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. В 11-ата минтуа Копмайнерс центрира към Джанлука Скамака, а нападателят преодоля противниковия вратар с удар в долния ляв ъгъл.

БТА
27 снимки

В 20-ата минута Кондогбия намери Шансел Мбема, който вкара страхотен гол с далечен шут. Топката срещна и левия страничен стълб преди да се озове в мрежата на "бергамаските".

През второто полувреме попадения нямаше и така срещата завърши при равен. В другия полуфинал Байер Леверкузен победи с 2:0 като гост Рома и вече гледа към финала на турнира.