Старши треньорът на Рома - Даниеле Де Роси, коментира поражението от Байер Леверкузен с 0:2 в първия мач от 1/2-финалите на Лига Европа.

„Видяхме от собствения си пример колко силен е Леверкузен. Първото полувреме играхме в стила, в който трябва и се справихме с техните контраатаки. Понякога малките неща правят разликата. Сами не успяхме да си вкараме положенията, а когато те поведат, трудно се играе срещу такъв отбор.

Разбираме, че в реванша трябва да постигнем подвиг, за да излезем и спечелим с 2:0 на стадиона на отбор, който никога не е губил. Ще трябва повече да атакуваме, като покажем игра, подобна на тази през първото полувреме. Може да е възможно да го хакнете и тогава всичко може да се промени. Определено ще играем до последната минута, както направихме сега, когато можехме да вкараме в добавеното време и да направим резултата 1:2“, цитира Де Роси пресслужбата на УЕФА.