Германия постигна втора победа в двата си мача от квалификационна група „С“ за Евро 2020. Бундестимът надви с 2:0 Беларус като гост. Попаденията отбелязаха Лирой Сане и Марко Ройс.

Така германците събраха 6 точки на второто място, като изостават на три зад лидера Северна Ирландия, който е с мач повече.

Беларус остана без победа на последното място.

Германия поведе с 13-ата минута. Лирой Сане получи подаване отдясно, нахлу в наказателното поле и със силен удар откри за 1:0.

В последствие белорусите поизравниха играта, а шансове се разкриха пред Станислав Драгун и Никита Наумов, след които обаче не последва промяна в резултата. При ситуацията на Наумов, Нойер се намеси решаващо и майсторски изби топката, която летеше под гредата.

В заключителните минути на първата част Джошуа Кимих от границата на наказателното поле шутира, но топката мина покрай левия стълб.

Германия започна на високи обороти второто полувреме. Лирой Сане опита късмета си още в 48-ата минута, но топката бе изкарана в корнер. От него не произлезе нищо.

Лукас Клостерман притесни отбраната на Беларус в 54-ата минута, когато се нагласи и някъде от границата на наказателното поле стреля. Топката обаче прелетя над напречната греда.

Бундестимът увеличи преднината си на 2:0 в 62-ата минута. Марко Ройс бе добре пласиран пред наказателното поле, получи пас от Гинтер, поведе си и с удар по земя оформи 2:0.

До края на мача световният шампион от 2014-а владееше инициативата, а Лирой Сане се озова в центъра на две любопитни ситуации, при които обаче топката премина на косъм покрай вратата.

Иначе в другия мач от Група „С“, която е с 5 отбора, Северна Ирландия победи с 2:1 Естония. Естонците откриха чрез Василиев в 35-ата минута, през второто полувреме „зелено-бялата армия“ изравни Уошингтън в 77-ата минута, а Мадженис направи пълния обрат в 80-ата минута.

Така Северна Ирландия постигна трета поредна победа и с 9 точки е на върха. Естония е на четвъртото място без спечелен пункт.