Чехия нокаутира с 2:1 Англия в мач от нашата квалификационна група за Евро 2020. Гостите поведоха чрез Хари Кейн от дузпа, домакините обърнаха двубоя с попадения на Якуб Брабец (9) и резервата Зденек Ондрашек (85). Така двата отбора вече делят първото място във временното класиране с по 12 точки, но чехите са с мач повече.

Англия поведе с гол от съблекалнята. В 5-ата минута Лукаш Масопуст повали Рахим Стърлинг в наказателното поле и реферът Дамир Скомина без колебание посочи бялата точка. Хари Кейн шутира безпощадно за 0:1. Голът не стресна чехите, които изравниха само след четири минути. Англичаните не успяха да изчистят топката при едно центриране от корнер и Якуб Брабец пое отбитата топка и отблизо прати топката зад гърба на Пикфорд. Секунди преди попадението стражът на "Трите лъва" отрази по великолепен начин удар на Куфал.

След бързата размяна на голове играта се успокои и двата отбора почти не застрашиха вратарите в следващите 20 минути с изключение на един шут на Ян Борив в 24-ата минута, но Пикфорд отново показа класа. Пак той беше на правилното място в 32-ата минута след удар с глава на Патрик Шик, който засече подаване от фаул.
В 44-ата минута мощен пробив отдясно на Лукаш Масопуст внесе напрежение сред английските защитници, които все пак успяха да избият топката в корнер. Гостите отговориха с опасно центриране на Джейдън Санчо, което бе блокирано от бранител.

И второто полувреме започна с опасност пред вратата на Англия. От границите на наказателното поле Владимир Дарида шутира, но топката мина далеч от вратата. Томаш Сучек повтори изпълнението му в 52-ата минута, след като получи страхотен пас от Лукаш Масопуст.

Противно на логиката англичаните можеха да вкарат гол в 58-ата минута, когато Рахъм Стърлинг излезе сам срещу вратаря, но Томаш Вацлик  запази самообладание и с котешка пъргавина бутна топката от крака на нападателя. В ответната атака Пикфорд майсторски извади фантастичен шут на Масопуст под гредата.

Хари Кейн показа слаба концентрация в 65-ата минута, след като получи удобна топка от Стърлинг в наказателното поле, но не успя да я овладее. Секунди по-късно Джордан Хендерсън отправи опасен удар по земя към долния десен ъгъл, но Вацлик отново показа отличен рефлекс.

Домакините поискаха дузпа в 74-ата минута след падане на Томаш Сучек в наказателното поле, но реферът Дамир Скомина подмина претенциите им. Вратарят Джордан Пикфорд за пореден трябваше да се намесва в 78-ата минута, избивайки в корнер истинска бомба на Алекс Крал. Колегата му на отсрещната врата Вацлик спря Хари Кейн в 81-ата минута. Капитанът на "Трите лъва" бе изведен с дълъг пас зад защитата, но стражът излезе навреме и го затвори.

Резервата Зденек Ондрашек хвърли в екстаз трибуните в Прага с гол в 85-ата минута. Той получи топката от Масопуст и оставен сам в наказателното поле, я прати във вратата на "Трите лъва".

ЧЕХИЯ - АНГЛИЯ 2:1

0:1 Хари Кейн (5-дузпа), 1:1 Якуб Брабец (9), 2:1 Зденек Ондрашек (85)

ЧЕХИЯ: Вацлик, Куфал, Челустка, Брабец, Борил, Сучек, Крал, Масопуст (90 - Змрхал), Дарида, Янкто (82 - Копиц), Шик (65 - Ондрашек)
Селекционер Ярослав Шилхави

АНГЛИЯ: Пикфорд, Трипиър, Кийн, Магуайър, Роуз, Райс (88 - Ейбрахам), Хендерсън, Маунт (72 - Баркли), Санчо (73 - Рашфорд), Стърлинг, Кейн