Украйна си осигури класирането на Европейското първенство през следващата година след победа с 2:1 над Португалия. Роман Яремчук откри за домакините в 6-ата, а Андрий Ярмоленко удвои в 27-ата минута. Кристиано Роналдо, със 700-тия си гол в кариерата, върна португалците в 73-ата минута, но това не бе достатъчно за гостите.

Първия удар в мача беше за гостите. Данило стреля, но топката премина над вратата на вратаря Пятов.

В седмата минута обаче домакините поведоха. След изпълнение на ъглов удар за Украйна Кривцов стреля с глава, вратаря Руи Патрисио успя да изчисти топката, но тя попадна у Яремчук, който отблизо отбеляза за 1:0.

Пет минути по-късно Кристиано Роналдо опита изстрел, но топката беше изчистена.

В 19-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле на Пятов, но реферът Антъни Тейлър отсъди нарушение срещу него.

В 26-ата минута домакините нанесоха своя втори удар. Виталий Миколенко проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, където Андрий Ярмоленко засече топката във врата на Патрисио- 2:0.

Португалците се хвърлиха в атаки, но така и не успяваха да застрашат вратата на Пятов, който спаси удара на удар на Бернардо Силва в 32-ата.

В 41-ата минута капитанът Роналдо шутира извън наказателното поле, но над над вратата. но изстрелът на Яремчук мина встрани от вратата.

Минута преди края на редовното време за първата част Андрий Ярмоленко си освободи пространство за изстрел, но ударът му премина покрай дясната греда.

След почивката за Португалия се появиха в игра Жоао Феликс и Бруно Фернандеш на местата на Гонсало Гедеш и Жоао Моутиньо.

В 54-ата минута Роналдо стреля опасно, но Пятов.

В 71-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Степаненко получи втори жълт картон за игра с ръка в наказателното си поле. Зад топката застана капитанът Кристиано Роналдо, който не сбърка и върна един гол за Португалия. Това бе гол № 700 за Кристиано в кариерата му.

В оставащите минути португалците натиснаха съперника си в търсене на победата, но Пятов направи добри спасявания, а в добавеното време и гредата му помогна след удар на Данило.

Така Украйна постигна победата и си осигури класирането на Евро 2020.

В другия двубой от групата Сърбия победи като гост с 2:1 тима на Литва. Александър Митрович отбеляза и двата гола за западните ни съседи, докато Донатас Казлаускас вкара почетното попадение за домакините.

УКРАЙНА - ПОРТУГАЛИЯ 2:1

1:0 Роман Яремчук 6

2:0 Андрий Ярмоленко 27

2:1 Кристиано Роналдо (д) 73

Червен картон: Тарас Степаненко 72

Стартови състави на двата отбора:

Украйна (4-3-3):  12. Пятов (к), 21. Караваев, 4. Кривцов, 22. Матвиенко, 16. Миколенко, 6. Степаненко, 11. Марлос, 8. Малиновски, 17. Зинченко, 7. Ярмоленко, 9. Яремчук.

Португалия (4-3-3): 1. Руи Патрисио, 2. Нелсон Семедо, 3. Пепе, 4. Рубен Диас, 5. Рафаел Герейро, 8. Жоао Моутиньо, 10. Жоао Марио, 13. Данило Перейра, 7. Кристиано Роналдо (к), 20. Бернардо Силва, 17. Гонсало Гедеш.