Кристиано Роналдо изнесе истински рецитал при победата на Португалия с 6:0 над Литва. Той блесна с хеттрик, а по едно попадение за разгрома добавиха Пици, Гонсало Пасиенсия и Бернардо Силва.

Роналдо вече е само на две попадения  от Клуб 100, след като има 98 гола с националната фланелка. Срещу Литва той се разписа още в 6-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него. Кристиано вкара в 22-ата минута след подаване на Пасиенсия, а в 66-ата минута се оказа най-съобразителен при поредното разбъркване пред вратата на гостите.  Малко преди края на мача Роналдо беше сменен от Диого Жота и бе изпратен с бурни аплодисменти.

Стражът на ЦСКА Витаутас Черниаускас остана сред резервите в състава на Литва, но под рамката бившият вратар на Ботев Пловдив Ернестас Шеткус.
В другия мач от групата Сърбия победи Люксембург с 3:2.