Националният отбор на Италия записа най-добрият старт на квалификационен цикъл в историята след вчерашната победа с 3:1 като гост на Армения в Ереван.

Момчетата на Роберто Манчини трябваше да се изпотят за победата си, след като резултата беше 1:1 до 77-та минута. Тогава обаче, в рамките на само 3 минути, голове отбелязаха Андреа Белоти и Лореньо Пелегрини, за да дадат 5-та поредна победа в групата за Скуадрата.

Това се оказа и своеобразен рекорд. За първи път в своята история "Скуадра адзура" започва квалификационен цикъл с 5 поредни победи. Предишните най-добри постижения в това отношение бяха на Алесио Вичини през 1986-1987 година и на Антонио Конте през 2014-та - двамата са спряли на кота 4 успеха.

Успехът в Ереван удължи и една друга невероятна серия на Италия - нито една загуба в гостуване в груповата фаза на европейски квалификации от 2006-та година насам. Тогава за последно италианците бяха сразени от Франция с 3:1 като гости.