Тимът на Дания не остави шансове на Гибралтар и ги отнесе с 6:0. По този начин „червеният динамит“ оглави класирането в група D с актив от 15 точки, кръг преди края.

Резултатът бе открит в 15-ата минута от Роберт Сков. Това бе и единственото попадение през първата част.

Само две минути след подновяването на играта Кристиан Гюткяер удвои, а в 51-ата минута Мартин Брайтуайт покачи на 3:0. В 64-ата минута Роберт Сков, с втория си гол в мача, направи 4:0. Последните два гола отбеляза Кристиан Ериксен в 85-ата и в трета минута на добавеното време.

Последния мач за Дания ще бъде гостуване на Република Ирландия, които запазват шансове за класиране при победа над „червения динамит“.

БГНЕС
24 снимки

В другия двубой от групата тази вечер Швейцария надигра трудно с 1:0 отбора на Грузия. Единственото попадение отбеляза Седрик Итен в 77-ата минута. С тази победа „кръстоносците“ се изкачват на втората позиция с 14 точки, на две пред третия Република Ирландия. След три дни футболистите на Владимир Петкович завършват квалификационния цикъл с гостуване на аутсайдера Гибралтар.