Тимът на Финландия успя да се класира за първи път в своята история на Европейско първенство. „Скандинавците“ спечелиха без никакви проблеми у дома срещу Лихтенщайн с 3:0 и си осигуриха второто място в група J кръг преди края.

Ясе Туоминен откри резултата в 21-ата минута, а през втората част Теему Пуки отбеляза нови два гола в 64-ата от дузпа и в 75-ата минута. Футболистът на Норич вече има девет попадения в тази кампания.

В другия мач от групата Гърция постигна победа над Армения в мач без значение. „Елините“ спечелиха с минималното 1:0 в Ереван с попадение на Димитрис Лимниос в 34-ата минута и успяха да изпреварят днешния си опонент. Това бе трета победа за южните ни съседи в евроквалификациите.