Отборът на Босна и Херцеговина направи сериозна крачка към второто място на квалификационна група J за Евро 2020 година, след като победи прекия си конкурент за него Финландия.

Домакините изиграха много силен мач в Зеница, побеждавайки с категоричното 4:1.

Още през първото полувреме възпитаниците на Роберт Просинечки вкараха два безответни гола, с които до голяма степен предрешиха крайния изход на срещата. Изет Хайрович откри за Босна с точен удар в 29-ата минута, а Миралем Пянич удвои за домакините осем минути преди почивката.

През втората част Пянич реализира своя втори гол в срещата, правейки резултата 3:0, преди Армин Ходжич да покачи на 4:0. Гостите все пак успяха да реализират почетно попадение, за да оформят крайния резултат. Голът за финландците бе дело на Жоел Похиенпало.

Така Босна се доближи само на две точки от Финландия на второто място. Лидер във временното класиране е Италия.