Италия постигна трета поредна победа в квалификационна група „J“ за Евро 2020. „Адзурите“ се наложиха с класическото 3:0 при визитата на Гърция. Головете бяха дело Николо Барела, Лоренцо Инсиние и Леонардо Бонучи.

Момчетата на Роберто Манчини събраха 9 точки на върха, като са единственият тим в този поток без допуснат гол и с цели 11 отбелязани. Междувременно гърците, които инкасираха първо поражение, са на третата позиция с 4 точки.

Италия имаше категорично превъзходство, което бе особено ярко през първите 45 минути. Именно през първото полувреме „Скуадрата“ реализира и трите попадения.

Момчетата на Роберто Манчини откриха резултата в 23-ата минута, когато Андреа Белоти пусна пас към Николо Барела. Той остана непокрит в пеналта и успя да прокара топката зад Василиос Баркас за 1:0.

В 30-ата минута Лоренцо Инсиние получи отляво, навлезе в наказателното поле и с хубав удар под диагонал направи 2:0.

Само 4 минути след това Емерсон даде много елегантен пас на Леонардо Бонучи, който се пребори отлично, и оформи 3:0.

Малко преди приключване на първото полувреме шанс се разкри пред Андреа Белоти, но Василиос Баркас се справи умело и спаси.

Гърците започнаха по-активно през второто полувреме. Първо домакините имаха претенции за дузпа срещу Харалапос Маврис. Съдията обаче прецени, че няма основания да посочи бялата точка.

В последствие Константинос Фортунис достигна до отскочила топка на границата на наказателното поле, но изстрелът му бе отразен от Сиригу.

След тези епизоди в мача, Италия вдигна оборотите и задаваше темпото до края. В 75-ата минута Лоренцо Инсиние получи чудесен пас, но от вратарското поле не завърши прецизно.

В 81-ата минута Федерико Киезо овладя топката в наказателното поле, ала завършващият му удар бе твърде неточен.

Две минути преди края на редовното време Василиос Баркас предотврати ново попадение в мрежата си, след опасен удар на Инсиние.

Междувременно в друг мач от същата група Финландия победи Босна и Херцеговина с 2:0, с два гола на Пуки. Така финландците излязоха на второто място в таблицата с 6 точки. Босненците са четвърти с 4.

Третият мач от тази група бе между Армения и Лихтенщайн, спечелен с класическото 3:0 от домакините. Газарян, Катапетян и Барсегян бяха точни за първия успех на арменците. Те заемат петото място, докато лихтенщайнци са последни след три поражения.