Турция стигна до успех над Австрия в контрола, която беше част от подготовката и на двата тима за предстоящото Европейско първенство. Южните ни съседи надделяха с 2:1 като гости във Виена и зарадваха феновете си.

Те стигнаха до този успех след пълен обрат. Златко Юнузович даде преднина на австрийците, но с попадения на Хакан Чалханоглу преди почивката и на Арда Туран след нея, гостите изковаха успеха.

Иначе всичко започна много обещаващо за домакините. В 22-та минута Марко Арнаутович намери страхотно Юнузович и той не пропусна да огорчи вратаря на противника Волкан Бабаджан.

Но точно преди почивката Хакан Чалханоглу изравни, а през втората част Арда Туран оформи пълния обрат. Това беше неговият 89-и мач за родината, с което се изравни с Емре Бельозоглу като действащия играч с най-много мачове за Турция.

В крайна сметка южните ни съседи изковаха този успех, който със сигурност им дава сериозна увереност преди решителната фаза от подготовката за участието на Евро 2016.