Капитанът на шведския национален отбор Златан Ибрахимович беше освободен от селекционерския щаб, начело с Ерик Хамрин. Така той ще може да се прибере по-рано при клуба си Пари Сен Жермен.

Причината за освобождаването на Ибра е, че все още не са отшумели напълно болките в петата и подколянното сухожилие, заради които пропусна последните седем седмици от сезона. Въпреки това, той изигра цял мач срещу Черна Гора.

В Подгорица капитанът на "тре крунур" отбеляза и единствения гол за равенството 1:1. Това беше първият му двубой, в който остана пълни 90 минути на терена, от средата на септември насам.

Очаква се той да премине последен курс на лечение в Париж в следващите два дни и да бъде напълно готов и без никакви болежки за мача на Пари Сен Жермен срещу Метц в петък.

Иначе Ибра трябваше да играе в контролата с Франция във вторник, но Хамрин реши да му спести това натоварване. Йохан Далин, Маркус Берг и Миакел Лустиг също получиха почивка за мача с "петлите" и се върнаха в отборите си.