Сервет Женева и родният шампион Лудогорец оставиха развръзката около плейофа им в Лига на конференциите за Разград, след като двата отбора направиха нулево равенство (0:0) в първата срещата на „Стад дьо Женев“ в Швейцария. В хода на срещата предимството при ударите беше на страната на домакините, но те не съумяха това нещо да го материализират в гол, докато за „орлите“ добри възможности се откриха пред крайните бранители – Сон и Аслак Фон Витри. За домакините пък грандиозен пропуск направиха Антунеш и Енцо Кривели в края на мача, след като първият отправи удар към опразнената разградска врата, но Кривели спря пътя на топката и на практика спря страхотен шанс за "гранатите".

Едно полувреме в Женева за домакините изигра бившият защитник на ЦСКА – Брадли Мазику, който се записа в срещата с жълт картон заради фал срещу Бърнард Текпетей. Любопитен факт е, че за първи път при визита в страната на часовниците Лудогорец не допуска попадение в своята врата.

Иначе, реваншът на „Хювефарма Арена“ е след една седмица – 22 февруари, от 19,45 часа, като възможностите пред двата отбора са открити.

Сервет vs Лудогорец

източник: sofascore.com

Срещата предвеща хореография от феновете на домакините, които изобразиха "Йода" от популярния филм "Меджузвездни войни" като хореография, което беше отразено от всички на "Стад дьо Женев".

В третата минута бившият футболист на ЦСКА - Брадли Мазику, влезе много тежко в единоборство с Бърнард Текпетей, което принуди реферът от Словакия да отсъди фал за разградчани. 60 секунди по-късно Кайо Видал отправи първия точен удар в срещата, но топката рикошира, след което стана лесна за улавяне от Жереми Флик.

Снимки: БТА / BTA
13 снимки

"Орлите" наложиха натиск спрямо опонента си и в 11-ата минута Якуб Пьотровски отправи силен удар към швейцарската врата, но бранител на "гранатите" блокира топката. Тя отиде вляво към Сон, който стреля технично с десния крак, а стражът Флик направи красиво спасяване. Шест по-късно домакините създадоха добро нападение, а Гийемено отправи силен удар от малък ъгъл, но Серджио Падт внимаваше и изби в корнер. След него Северин засече топката, която рикошира в бранител и се запъти към вратата на "орлите", но нидерландският страж на "орлите" показа добър рефлекс и спаси.

Постепенно срещата край Женевското езеро успокои темпото си, като двата отбора разиграваха трайно топката и опитваха да накажат грешка на съперника. Осем преди края на първото полувреме Квадво Дуа опита изключително амбициозно изпълнение, което не застраши вратата на Жереми Фрик.

Три преди края на първата част Бендегуз Бола можеше да атакува вратата на Лудогорец от изгодна позиция, но прати топката високо над напречната греда на Падт. В 44-ата минута отбраната на Лудогоре допусна груба неточност при изнасяне на топката Гийемено получи топката от Кривели и шутира, но Вердон с тяло блокира. След това последва нов, а Фон Витри се размина да изчисти напред и кълбото мина току под крака му, но за негово щастие излезе в ъглов удар, от който не произлезе нищо вълнуващо за "гранатите".

На стадиона в Женева присъстваха малко под 14 хиляди човека.

На почивката треньорът на домакините - Рене Вайлер, реши да извади от игра бившия футболист на ЦСКА - Брадли Мазику, който така или иначе си изкара жълт картон в средата на първата част. В началото на второто полувреме Сервет наложи териториален натиск спрямо българския шампион, който при играта дълбоко в своята половина. Бендегуз Бола шутира по диагонала десет след подновяването, след като финтира Пьотровски, а Падт блокира, макар и неуверено, след което "орлите' превзеха владението на топката.

startphoto.bg
79 снимки

Минута след това Мирослав Стеванович опита удар от средна дистанция, но №9 не се справи достатъчно солидно, за да отправи точен изстрел към вратата на разградчани. След малко повече от час игра Георги Дерменджиев пусна в игра Рик Джонатан и Руан Крус. В 66-ата минута Кейго Цуемото пласира отлично центриране към босненеца Стеванович. Той изпревари Сонко и стреля с глава, но топката профуча край десния страничен стълб на Падт.

Снимки: БГНЕС / BGNES
14 снимки

Рик Джонатан създаде опасност в 72-ата минута, извеждайки нападателя Квадво Дуа в наказателното на Сервет. Швейцарецът отправи удар с левия крак, ала доста неточен. Четвърт час преди края Антунеш от Сервет проби отляво и влезе навътре, но ударът му беше анемичен и Падт спаси.

Осем преди края Лудогорец извади късмет, след като Сервет създаде поредното си добро нападение. Антунеш беше оставен непокрит вляво и стреля, но Енцо Кривели блокира удара на неговия съотборник.  В 86-ата минута дойде първият шут на Лудогорец през второто полувреме, след като полякът Пьотровски отлично видя вдясно непокрития Аслак Фон Витри. Нидерландецът отправи силен удар в близкия ъгъл на вратаря, но топката не намери очертанията на вратата.

LIVE / СЕРВЕТ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Стадион: "Стад дьо Женев" (Женева, Швейцария)

Рефер: Филип Глова (Словакия)

Стартовите състави:

Сервет: 32. Жереми Фрик – 3. Кейго Цунемото, 4. Стив Руиле, 19. Йоан Северин, 18. Брадли Мазику – 9. Мирослав Степанович, 20. Тео Манин, 5. Гаел Ондуа, 77. Бендегуз Бола – 21. Жереми Гийемено, 27. Енцо Кривели

Треньор: Рене Вайлер

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 16. Аслак фон Витри, 26. Сонко Сундберг, 24. Оливие Вердон, 17. Сон – 6. Якуб Пьотровски (К), 30. Педро Нареси, 8. Клод Гонзалвеш – 37. Бърнард Текпетей, 9. Квадво Дуа, 77. Кайо Видал

Треньор: Георги Дерменджиев