Родният шампион – Лудогорец, преустанови участието си в европейските клубни турнири, след като отпадна в плейофа преди елиминационната фаза от Лига на конференциите от швейцарският Сервет Женева. Това се случи, след като Сервет спечели минимално визитата си в Разград с 1:0, като точно този гол раздели двата гола в елиминацията от третия по сила турнир в Европа.

Единственият гол на „Хювефарма Арена“ падна в седмата минута, след като Тимоти Коня порази груба неточност в играта на Клод Гонсалвеш и зарадва гостите. Лудогорец имаше няколко сериозни положения за отбелязване на гол в хода на срещата, а два големи пропуска направи Кайо Видал през второто полувреме.

По този начин „орлите“ отпаднаха точно на същата фаза, както се случи и миналата година, когато белгийският Андерлехт елиминира разградчани. Сега фокусът за тима от североизточна България остава върху efbet Лига и Sesame Купа на България.

startphoto.bg
82 снимки

В третата минута халфът на швейцарците - Тимоти Коня, отправи удар от сериозна дистанция към лудогорската врата, който не представи никакъв проблем за Серджио Падт. Три по-късно Текпетей пласира прострелно топката в наказателното поле на гостите от свободен удар, но отбраната на Сервет изчисти напред.

При последвалото нападение Сервет имаше повод да се зарадва, след като откри резултата. Клод Гонзалвеш допусна изключително груба грешка при изнасянето на топката и я подари на Тимоти Коня, а той се възползва максимално от тази неточност. Коня напредна и елиминира съпротивата на Вердон, след което прокара топката между краката на Падт за 1:0.

"Орлите" можеха да изравнят резултата в 11-ата минута. Текпетей напредна умело по десния фланг и центрира по земя от аутлинията на Сервет. Топката отиде към непокрития бранител Сон, който стреля с десния си крак, но топката профуча край дясната греда на Фрик. Лудогорец се активизира и започна да търси бързо връщане на гола пасив. В 14-ата минута отново Текпетей бе център на внимание и той центрира към Кайо Видал, но бразилецът бе спрян да шутира от добра намеса на Северен. При последвалото центриране от корнер пък Сонко Сундберг отигра от воле, но шведът не затрудни Фрик.

След двадесет минути игра Аслак Фон Витри центрира малко след центъра в наказателното поле за Кайо Видал. Бразилецът свали с глава към Дуа, но бранител на Сервет изчисти към Текпетей. Ганаецът пробва мощен удар, който пък беше блокиран от играч на "гранатите". 90 секунди по-късно Коня шутира от легнало положение, но този път Падт реагира добре срещу него. В 24-ата Алексис Антунеш стреля силно след нова грешка от Гонсалвеш, но топката излезе аут. 180 секунди след това Кайо Видал намери отлично Квадво Дуа в наказателното на Сервет. Бившият играч на швейцарците стреля от движение, след като се завъртя, ала встрани от вратата, пазена от Фрик.

LAP.bg
24 снимки

След половин час игра бившият играч на ЦСКА - Брадли Мазику, получи жълт картон заради удар в лицето на Бърнард Текпетей. Седем преди края на първото полувреме Кайо Видал си освободи пространство, пробивайки отляво и навлезе към центъра. Бразилецът бе свободен и шутира с десния крак, но Фрик улови.

След старта на второто полувреме Фон Витри достави пас отдясно към Дуа, но нападателят се размина с топката. Тя бе отклонена от Кайо Видал, ала той бе неподготвен и не отправи качествен удар към швейцарската врата. Лудогорец притисна опонента си с началото на втората част и в 49-ата беше близо до изравняването. Текпетей подаде от корнер, а Квадво Дуа се освободи от опеката си и отправи изстрел с глава, но Фрик изби. След разбъркване отново Дуа атакува швейцарската врата със задна ножица, но и този път стражът на гостите от Женева спаси.

На стадиона в Разград пък място беше заел бившият министър-председател на Република България - Бойко Борисов.

Лудогорец vs Сервет

източник: startphoto.bg

Малко след това пък Фон Витри центрира отново отдясно, този път за Кайо Видал, който се извиси и стреля с глава, а Фрик трябваше да прави зрелищно спасяване. В 58-ата минута влезлият като резерва Тео Манан за Сервет стреля от движение, но не особено точно. Двадесет минути преди края на редовното време пред Лудогорец се откри най-чистото положение за гол в срещата до този момент. Кайо Видал бе намерен с дълго подаване вляво и се отскубна зад отбраната на Сервет. Бързоногият бразилец напредна и опита да елиминира стража с удар по земята, но Фрик направи спасяване.

Малко след това отново Видал показа брилянтна техника в наказателното на Сервет и си освободи място за изстрел, който пак беше спасен от Фрик. В крайна сметка Георги Дерменджиев пусна в игра всичките си нападатели в цел да гони връщане на гола-пасив и евентуален обрат. В 87-ата Текпетей центрира от фал, ала защитата на Сервет изчисти към Рик Джонатан. Резервата шутира от ждроп, но доста встрани от швейцарската врата.

В последната минута от редовното време Текпетей даде остро центриране за Квадво Дуа, но топката дойде по-бързо за швейцареца и той не успя да нанесе голов изстрел.

FT | ЛУДОГОРЕЦ – СЕРВЕТ 0:1  (0:0 в първия мач)