Спартак Варна и Черно море играят при 0:2 в градско дерби от 9-я кръг на efbet Лига. Сблъсъкът може да го гледате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще ви проследим на живо най-интересното от срещата. В 8-ата минута Мазир Сула откри резултата от дузпа. В 58-ата минута Дуду удвои.

efbet Лига

0 : 2

• 8’ (д) Мазир Сула
  • 58’ Дуду
  • Живко Атанасов нанесе удар с глава след центриране от корнер, но покрай вратата.

66'
  • Исмаил Иса напредна през центъра с топката и нанесе силен удар, който Величков изби в корнер.

65'
  • Ивей Ромееш влиза на мястото на Радослав Димитров.

62'
  • Александър Цветков заменя Йоан Бауренски.

62'
  • Жълт картон за Дани Мартин.

61'
  • Жълт картон за Антонио Вутов.

60'
  • ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пламен Илиев изрита топката в полето на Спартак. Исмаил Иса успя да отклони с глава към Едгар Пашеко отляво. Португалецът напредна и с външен фалц центрира в наказателното поле, където Дуду изпревари Виктор Митев и от няколко метра вкара за 0:2.

58'
  • Топката се озова в Иса в наказателното поле. Нападателят отправи удар, който защитник в синьо блокира.

55'
  • "Моряците" бяха близо до втори гол. Нападателят засече с пета центриране отляво на Дани Мартин. Топката премина опасно покрай вратата на Величков.

53'
  • Васил Панайотов засече ниско центриране на близката греда от корнер на Сула, но Мартин Величков се справи.

48'
  • Удар от далечна дистанция на Даниел Димов срещна тялото на Франьо Пърце.

47'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част.

45+2'
  • Радослав Димитров се опита да изненада Пламен Илиев в близкия ъгъл при центриране от корнер, но топката се оплете във външната страна на мрежата.

41'
  • Панайотов получи отдясно и опита центриране почти от аутлинията. Нито един футболист не успя да играе с топката, която стигна до Дани Мартин. Испанецът шутира от движение от границата на наказателното поле, но над вратата.

28'
  • Фантастична намеса на Пламен Илиев! Матео Петрашило подаде към Кристиан Илич в центъра на терена. Халфът пое топката, напредна и отправи силен удар в десния ъгъл, но вратарят на "моряците" с блестяща намеса изби в корнер.

25'
  • Радослав Димитров опита удар от неудобна позиция пред наказателното поле, като прати топката над вратата.

23'
  • Ахмед Ахмедов навлезе в наказателното поле отдясно. Нападателят пусна успоредне пас, а Кристиан Илич не успя да нанесе удар, като падна на тревата. Кабаков обаче даде сигнал играта да продължи.

22'
  • Жълт картон за Виктор Попов.

18'
  • Пред Спартак се откри първа добра възможност за гол. Антонио Вутов проби през центъра и със страхотен пас изведе Ахмед Ахмедов. Нападателят напредна, навлезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на Пламен Илиев, но прати топката покрай вратата.

17'
  • Жълт картон за Дуду.

12'
  • Черно мор продължи да бъде по-добрият отбор на терена. Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер, но ударът му беше неточен.

12'
  • ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Защитата на Спартак сбърка лековато при изнасянето на топката. Франьо Пърце не подаде точен пас към Йоан Бауренски, а халфът подсече Исмаил Иса в наказателното поле. Георги Кабаков беше категоричен - дузпа.
    ВАР потвърди решението му, а пловдивчанинът не показа картон на Бауренски, който можеше да е негов втори в мача. Зад топката застана Мазир Сула. Алжирецът с безкомпромисен удар реализира за 0:1.

8'
  • Жълт картон за Йоан Бауренски.

3'
  • Жълт картон за Даниел Димов.

1'
  • Още в 18-ата секунда Даниел Димов и Радослав Димитров се сблъсъкаха, при което защитникът на домакините изпита сериозна болка.

1'
  • Начало на варненското дерби.

• Феновете на двата отбора запалиха димки и факли, поради което срещата ще се забави.

1'
  • 1'
  • 1'
  • Стадион: Спартак, Варна
    Рефер: Георги Кабаков
    Излъчва: Diema Sport

startphoto.bg
26 снимки

На терена започнаха да прехвърчат искри още в началните секунди. Даниел Димов и Радослав Димитров се сблъскаха, при което защитникът на домакините изпита остра болка. В същото време капитанът на "моряците" влезе в словесен спор с Йоан Бауренски и получи жълт картон. Гостите упражниха висока преса в първите минути на мача и това даде резултат. След пет игра Франьо Пърце сбърка с подаване към Бауренски. Исмаил Иса изпревари халфа, който го фаулира в наказателното поле. Георги Кабаков мигновено посочи бялата точка, но пожали футболиста на "соколите", който малко преди това вече беше получил официално предупрежение. Зад топката застана Мазир Сула и с безкомпромисен удар вкара за 0:1.

Малко след това Влатко Дробаров засече с глава центриране от корнер, но прати топката покрай вратата. Пред домакините се откри отлична възможност за гол в 17-ата минута. Тогава Антонио Вутов изведе Ахмед Ахмедов със страхотно подаване. Нападателят напредна и потърси далечния ъгъл на Пламен Илиев, но прати кълбото покрай целта.

В 23-ата минута Радослав Димитров опита удар от неудобна позиция, но стреля над вратата. Пет минути по-късно Васил Панайотов проби до аутлинията отдясно и намери Даниел Мартин на границата на наказателното поле. Испанският ляв бек обаче прати топката над вратата.

До края на първата част играта многократно беше прекъсвана от доста нарушения, а опасности пред двете врати липсваха. В 41-ата минута Радослав Димитров опита да изненада Пламен Илиев от корнер, но топката се оплете във външната страна на вратата.

Втората част започна с по-активни действия на гостите. В 48-ата минута Васил Панайотов засече ниско центриране на Мазир Сула от корнер, но Величков се справи. В 55-ата минута "моряците" бяха близо до втори гол. Нападателят засече с пета центриране отляво на Дани Мартин. Топката премина опасно покрай вратата на Величков.

Три минути след това Черно море удвои аванса си. Пламен Илиев изрита топката в полето на Спартак. Исмаил Иса успя да отклони с глава към Едгар Пашеко отляво. Португалецът напредна и с външен фалц центрира в наказателното поле, където Дуду изпревари Виктор Митев и от няколко метра вкара за 0:2.

В 65-ата минута Исмаил Иса напредна през центъра с топката и нанесе силен удар, който Величков изби в корнер. След неговото изпълнение Живко Атанасов нанесе удар с глава, но покрай вратата.

Спартак Варна - Черно море 0:2

0:1 Мазир Сула (8-дузпа)

0:2 Дуду (58)

Спартак Варна: 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърце, 5. Йоан Бауренски (63 - 6. Александър Цветков), 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев /к/, 16. Кристиан Илич, 29. Ахмед Ахмедов, 39. Антонио Вутов, 44. Ангел Грънчов, 88. Радослав Димитров (63 - 14. Ивей Ромееш)

Резерви: 89. Никола Виденов, 6. Александър Цветков, 9. Франк Риволие, 14. Ивей Ромееш, 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов, 99. Даниел Халачев

Треньор: Кириякос Георгиу

Черно море: 33. Пламен Илиев, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 15. Даниел Мартин, 27. Даниел Димов /к/, 71. Васил Панайотов, 11. Дуду, 23. Едгар Пашеко, 10. Мазир Сула, 9. Исмаил Иса

Резерви: 84. Християн Славков, 8. Асен Дончев, 7. Брено Тейшейра, 91. Велислав Василев, 13. Клаудиу Кешеру, 88. Ренан Арияш, 4. Росен Стефанов, 17. Мартин Милушев, 5. Начо Паис

Треньор: Илиан Илиев

Ж.к: Йоан Бауренски (Спартак); Даниел Димов, Дуду, Виктор Попов, Даниел Мартин (Черно море)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Спартак", Варна