Спартак Варна приема Черно море в двубой от 9-я кръг на efbet Лига. Морското дерби е с начален час 20:00 и може да го гледате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а на Gong.bg ще ви запознаем с всичко най-интересно около сблъсъка минута по минута.

Спартак Варна е една от приятните изненади на сезона дотук. Тимът се раздели със своя наставник Александър Томаш, но въпреки това записа две поредни равенства и все още няма загуба. Спартак Варна се откроява с голмайстора си Ахмед Ахмедов, който в момента е лидер по голове в първенството с 6 попадения на сметката си.

Черно море е по-опитният отбор от двата и Илиан Илиев ще иска тимът му да спечели срещата, след като последното гостуване на "моряците" на Спартак завърши 0:0. Черно море е солиден в защита, като има само пет допуснати попадения в собствената врата. Двата тима са равен брой точки и при евентуална победа за някой в дербито,той ще успее да се откъсне от конкурента си.