Оклахома Сити Тъндър надви Далас Маверикс със 109:98 на свой терен в двубой от НБА. Решаваща в мача се оказа третата четвърт, която домакините спечелиха с 16 точки разлика.

Ръсел Уестбрук се отличи с 45 точки, а Харисън Барнс реализира 31 за гостите. Центърът на Тъндър Енес Кантер си докара контузия по изключително глупав начин. Турчинът на почивката удари един стол с дясната си ръка и в резултат може да отсъства от игрището около два месеца. Точната степен на контузията му ще стане известна по-късно днес.

Минесота Тимбъруулвс отстъпи у дома пред Индиана Пейсърс със 103:109. На почивката "пешеходците" имаха преднина от шест точки, която успяха да удържат, след като следващите две части завършиха съответно 24:24 и 33:33. Най-резултатен в мача стана Карл-Антъни Таунс от тима на Минесота с дабъл-дабъл от 33 точки и 10 борби, а Пол Джордж от Индиана вкара 32 т.

В Солт Лейк Сити отборът на Юта Джаз надигра Лос Анджелис Лейкърс с 96:88, а Денвър Нъгетс победи гостуващия Финикс Сънс със 127:120. /БГНЕС