Оклахома Сити Тъндър разби Ню Орлиънс Пеликанс със 124:92 у дома и поведе с 2:0 в серията от плейофите на НБА между двата отбора. "Пеликаните" отново бяха без голямата си звезда Зайън Уилямсън.

Домакините започнаха силно срещата и поведоха с 35:22 след първата четвърт. След края на първото полувреме авансът на "гръмотевиците" отново беше 13 точки - 63:50. През втората част Оклахома продължи да трупа аванс, за да победи със 124:92.

Gulliver/GettyImages
28 снимки

Най-резултатен за успеха беше Шей Гилджъс-Алекзандър с 33 точки. Чет Холмгрен добави още 26 точки. Джейлън Уилямс добави още 21.

За Ню Орлиънс Йонас Валанчунас вкара 19 точки, а Брендън Инграм и Хърбърт Джоунс добавиха по 18.

Следващият мач между двата отбора е на 27 април от 22:30 часа българско време в Ню Орлиънс.