Денвър Нъгетс спечели първия двубой от плейофната серия с Лос Анджелис Лейкърс. Отборът на Никола Йокич победи със 114:103 (25:33, 32:27, 32:18, 25:25) в „Бол Арена“ в Денвър.

Първата четвърт принадлежеше на Лейкърс, който взе 8 точки аванс за 33:25. Преднината на „езерняците“ достигна до 10 точки в средата на втората част, но Денвър бързо стопи изоставането - 51:51. Почивката на полувремето дойде при 60:57 за Лейкърс.

В следващите две части Денвър натисна и набързо взе превес, не оставяйки съмнение, че заслужава победата. В основата на успеха бе голямата звезда на тима Никола Йокич, който завърши двубоя с дабъл-дабъл от 32 точки и 12 борби. Джамал Мъри записа 22 точки и 10 асистенции, за да оформи и той дабъл-дабъл.

За ЛА Лейкърс Антъни Дейвис бе над всички със своите 32 точки и 14 борби, а ЛеБрон Джеймс отбеляза още 27 точки.

Вторият мач от серията между Денвър Нъгетс и Лос Анджелис Лейкърс е на 23 април от 5:00 българско време отново в „Бол Арена“, като серията се играе до четири успеха.