Денвър Нъгетс е на победа от класиране за полуфиналите в Западната конференция на НБА. "Буците" се наложиха със 112:105 при гостуването си на Лос Анджелис Лейкърс и поведоха с 3:0 в серията между двата отбора.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

"Езерняците" започнаха силно мача и поведоха с 33:23 след първата четвърт. Оттам нататък Денвър започна да топи пасива си, като на полувремето изоставаше само с четири точки 49:53. В третата четвърт гостите започнаха да трупат и аванс, като на моменти водеха с 12 точки при 83:71. До края на срещата шампионите задържаха аванса си и са много близо до класиране в следващия кръг.

Аарън Гордън беше най-резултатен за победителите с 29 точки, като към тях добави и 15 борби, за да оформи "дабъл-дабъл". Никола Йокич също се отчете с такъв - 24 точки и 15 борби. Джамал Мъри остана с 22 точки, а Майкъл Портът вкара 20 пункта и хвана 10 борби.

За Лейкърс Антъни Дейвис завърши с "дабъл-дабъл" - 33 точки и 15 борби. ЛеБрон Джеймс добави още 26 точки, а Остин Рийвс завърши с 22 точки.