Фаворитът за титлата през този сезон Бостън Селтикс започна плейофите с убедителна победа над Маями Хийт със 114:94 у дома в първия мач от серията между двата тима. Джейсън Тейтъм и компания вкараха първите 14 точки в срещата и до края не позволиха на съперника да мисли за обрат, като преднината на домакините достигна 34 точки в началото на четвъртата част преди титулярите да получат почивка.

Gulliver/GettyImages
16 снимки

Селтикс нанизаха 22 тройки за успеха, а Тейтъм реализира първия си трипъл-дабъл в плейофен мач - 23 точки, 10 борби и 10 асистенции. Дерик Уайт добави 20 точки, Кристапс Порзингис се отчете с 18, Джейлън Браун завърши със 17, а още двама играчи на тима достигнаха границата от 10 точки, като всички осем участници в двубоя вкараха поне една тройка. За Маями, които са без контузената звезда Джими Бътлър, центърът Бам Адебайо вкара 24 точки.

В дербито на Запад Ел Ей Клипърс победи Далас Маверикс със 109:97 у дома, въпреки Лука Дончич и Кайри Ървинг вкараха общо 64 точки за Маверикс. Лидерът в редовния сезон Оклахома Сити Тъндър надви трудно Ню Орлийнс Пеликанс с 94:92 пред собствена публика, докато Милуоки Бъкс победи Индиана Пейсърс със 109:94 като домакин.