• Опасен пробив на Мисиджан и последва центриране към Вандерсон, но бразилецът беше изпреварен и не можа да стреля.

87'
  • Последна смяна в мача. Излиза Жуниор Кишада, влиза Светослав Дяков.

84'
  • Отменен гол на Монтана! Петър Атанасов центрира от пряк свободен удар, Владислав Стоянов я изпусна и тя влизаше в мрежата. Асен Георгиев я довкара в мрежата, но беше в засада и попадението беше отменено.

82'
  • Последна смяна за Монтана. Излиза Сергей Георгиев, влиза Цветан Варсанов.

80'
  • Последва светкавична контра на Лудогорец, при която Жуниор Кишада се измъкна и стреля от наказателното поле, но топката мина встрани от вратата.

80'
  • Опасен пробив на Иван Коконов, но в последния момент центрирането му не намери целта и опасността премина.

79'
  • Опасно разбъркване пред вратата на Лудогорец. Последваха три изстрела към вратата на Стоянов, но те бяха блокирани и всичко се размина.

74'
  • Хубав пробив на Мисиджан и центриране към Джонатан Кафу, но неговият изстрел мина над вратата.

64'
  • Втора смяна в мача за Лудогорец. Излиза Венци Керчев, влиза Георги Терзиев.

63'
  • Мисиджан опита да вкара директно от пряк свободен удар отстрани на вратата, но Иванов изби.

61'
  • Втора смяна в Монтана. Излиза Иван Стоянов, влиза Иван Коконов.

60'
  • Първа смяна в мача за Лудогорец. Излиза Джоди Лукоки, влиза Върджил Мисиджан, за когото това е първи мач от много време насам.

55'
  • Още един шанс за Монтана, но Козмин Моци изби почти от голлинията.

53'
  • Уникален пропуск на Монтана, при това на два пъти! Първо Атанас Илиев беше изведен срещу Владо Стоянов и стреля, но вратарят изби. При добавката Петър Атанасов също стреля, но пак стражът изби.

52'
  • Опасно центриране на Иван Стоянов от фланга, но Сергей Георгиев не можа да засече топката.

51'
  • Първа смяна в мача. Излиза Раиф Мурадов, влиза Йордан Тодоров.

46'
  • Начало на втората част.

46'
  • Край на първата част. Лудогорец води с 2:1 на Монтана.

45+1'
  • Вандерсон стреля от дистанция, като топката сякаш влизаше във вратата, но в последния момент премина на 2-3 сантиметра встрани от вратата.

44'
  • Опасно центриране на Вандерсон от аутлинията, Георги Ангелов изчисти, но за малко топката да влезе под гредата и да си вкара автогол.

43'
  • Атанас Илиев дълго време получаваше медицинска помощ, защото падна на главата си след едно подлагане на Лукас Саша. Хубавата новина е, че лекарите го вдигнаха на крака.

40'
  • Сисиньо стреля от границата на наказателното поле, но ударът му беше уловен от Иванов без особен проблем.

37'
  • Още една атака на Лудогорец, завършила с изстрел на Жуниор Кишада. След като бразилецът навърза двама защитници, стреля от границата на наказателното поле и въпреки рикошета в защитник, Христо Иванов улови.

36'
  • Козмин Моци все по-често се включва напред. В своя мач номер 100 той обстрелва вратата на противника от 30 метра. Топката обаче беше уловена от Иванов.

33'
  • Вандерсон обстрелва от дистанция вратата на Монтана, но без особен успех.

27'
  • Георги Пашов намалява резултата. След центриране на Иван Стоянов от корнер защитниците на Лудогорец изпуснаха бившия младежки национал на България и той с плонж от 2-3 метра прониза Стоянов за 1:2.

25'
  • Жуниор Кишада прави резултата 2:0 след удар отблизо. Вандерсон проби по десния фланг и пусна успоредно на голлинията. Защитата на Монтана проспа ситуацията, а нахлулият Козмин Моци не можа да засече на 2 метра от вратата. Там обаче беше Кишада, който вкара и направи 2:0. Така сложи точка на почти едногодишната си голова суша.

23'
  • Атанас Илиев получи жълт картон за симулация в наказателното поле на Лудогорец. Илиев бе изведен сам срещу Владислав Стоянов и успя да го преодолее, но реши да падне в наказателното поле на домакините в опит да спечели дузпа. Съдията Николай Йорданов правилно прецени ситуацията и показа жълт картон на Атанас Илиев за симулация.

20'
  • Опасно центриране на Иван Стоянов от пряк свободен удар, но нямаше кой да засече успоредното на голлинията негово центриране.

19'
  • Лукас Саша стреля от над 25 метра, като топката влизаше точно под горната греда. Христо Иванов обаче изби с една ръка в корнер.

14'
  • Джонатан Кафу открива резултата. Жуниор Кишада го изведе зад защитата с прекрасен пас и бразилецът, без да се колебае, стреля към вратата. Топката се чукна в лявата греда и се оплете в мрежата за 1:0.

10'
  • Първа опасност и за Монтана. След продължително разиграване при пряк свободен удар, топката в крайна сметка стигна до Атанас Илиев, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата.

8'
  • Първата опасност в мача! Лукас Саша стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Монтана Христо Иванов улови, въпреки че първоначално за малко изпусна топката.

6'
  • Равностойна игра в първите минути, все още няма опасно слизане към някоя от двете врати.