Робин Ван Перси и Нани направиха своя дебют за Фенербахче, но въпреки това турският тим не успя да победи Шахтьор Донецк, и завърши само 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Ван Перси се появи като резерва през второто полувреме, докато Нани бе титуляр.

Фенербахче започна по-активно двубоя, но най-чистото положение за първото полувреме бе дело на Алекс Тейшейра, който удари греда за Шахтьор. Малко по-късно Тайсон засече опасно центриране на Дарио Сърна, и само намесата на Волкан спаси домакините.

Фенербахче опитваше да тества гостите на контраатака, но чак след почивката успя наистина да осъществи натиск. В търсене на промяна, Ван Перси се появи в игра на мястото на Муса Соу в 68-та минута.

Именно холандецът изведе Диего в отлична позиция малко по-късно, но той стреля покрай вратата. Ван Перси сам пропусна също две добри ситуации до края на мача, за крайното 0:0.