Нападателят на Алжир Ислам Слимани беше избран за играч на  мача при победата над Република Корея с 4:2 (3:0) във втория  кръг от група "Н" на футболния Мондиал 2014 в Бразилия.

Слимани откри резултата в 26-ата минута, а в 38-ата минута  асистира за третия гол на Абделмум Джабу.

Алжир стигна до първата си победа в груповата фаза на Световното първенство в Бразилия. „Пустинните лисици“ нанесоха съкрушителен удар върху Южна Корея, след като ги победиха с 4:2 в мач от група „Н“, който се игра на „Ещадио до Бейра Рио“ в Порто Алегре. По този начин воденият от Вахид Халилходжич отбор вече има 3 точки и увеличи неимоверно шансовете си да се класира за осминафиналите на Мондиала.

Алжир изигра зашеметяващо първо полувреме, в което успя да отбележи три гола чрез Ислам Слимани в 26-та, Рафик Халиш в 28-та и Абделмумен Джабу в 38-та минута. Хюнг-Мин Сон върна от части интригата в мача в 50-та минута, но Ясин Брахими вкара четвърти гол за Алжир в 62-та минута. Ки Джа-Чеол отбеляза втория гол за Южна Корея в 72-та минута.