Отборите на Канада и Сърбия си осигуриха място във втората фаза на Световното първенство по волейбол в Полша, след като записаха победи в четвъртия кръг на шампионата. Сърбите, които стартираха участието си със загуба от домакините в Полша, постигнаха три последователни победи в група А и заемат трето място във временното класиране.

Сърбия

източник: fivb.org

Успехът над Венецуела днес с 3:0 гейма им осигури и преминаването в следващата фаза, като в отделните части резултатът бе 25:20, 25:17 и 25:22 точки. С 12 точки срещу Венецуела се отчете Урош Ковачевич.

Канада

източник: FIVB.org

В „българската“ група С Канада се справи без проблеми с Мексико и победи с 3:0 гейма /25:17, 25:18, 25:19/. Това бе трети успех на канадците в групата и те вече са с актив 3-1, колкото има и България, но националният ни тим има 1 точка повече в актива си. С 16 точки за Канада най-резултатен бе Тунти Ван Ланквелт.

Мексико остава на последната позиция във временното класиране без победа и без точка до момента.