Отборът на Уелс загуби от Република Ирландия с 0:1 и остана на трета позиция. Радостта бе за ирландците, които ще участват на баражите за класиране на Мондиала.

И тук победното попадение падна през вторите 45 минути.

Първото полувреме мина без попадения, като още в 7-ата минута Аарън Рамзи стреля опасно към вратата на гостите, но Дарън Рандолф спаси.

Джеф Хендрик пък пробва удар след центриране от корнер в 19-ата минута на ирландците, но прати топката над гредата. Четири минути по-късно и Джеймс Маклийн не успя да се разпише.

Последва пропуск на Шейн Дъфи в 30-ата минута за Република Ирландия.

Бен Дейвис пък пропиля изгодна възможност за Уелс в 39-ата минута, а в добавеното време на първата част Роби Брейди преодоля двама защитници на домакините и стреля, но не преодоля вратаря на Уелс.

След почивката Джеймс Честър пропусна целта в 51-ата минута за Уелс, ккакто и Хал Робсън-Кану две минути по-късно.

Гостите обаче се възползваха от своя шанс в 57-ата минута. Джеймс Маклийн се разписа за 1:0, което се оказа достатъчно за трите точки.

До края на двубоя домакините така и намериха път към вратата на ирландците. Аарън Рамзи в 71-ата и Джонатан Уилямс в 85-ата минута не успяха да изравнят.