Първият кръг на груповата фаза на Лига Европа се проведе в четвъртък вечерта в 24 стадиона по Стария континент. Сред участниците в битките е и българският шампион Лудогорец, който гостува в Турция на Истанбул Башакшехир.
Ето и резултатите във всички мачове в Лига Европа:
Група А:
Славия Прага - Макаби Тел Авив 1:0
/1:0 Томаш Нецид 13'/
Виляреал - Астана 3:1
/1:0 Никола Сансоне 17', 1:1 Дмитрий Шомко 69', 2:1 Серж Бакамбу 75', 3:1 Денис Черишев 77'/
Група В:
Йънг Бойс - Партизан 1:1
/0:1 Марко Янкович 11', 1:1 Кристиан Фаснахт 14'/
Динамо Киев - Шкендербеу 3:1
/0:1 Гйергий Музака 40', 1:1 Серхий Сидорчук 47', 2:1 Жуниор Мораес 49', 3:1 Диомерси Мбокани 65'-д./
Група С:
Истанбул Башакшехир - ЛУДОГОРЕЦ 0:0
Хофенхайм - Брага 1:2
/1:0 Сандро Вагнер 24', 1:1 Жоао Карлос Тейшейра 45+2', 1:2 Диего Соуса 50'/
Група D:
Аустрия Виена - Милан 1:5
/0:1 Хакан Чалханоглу 7', 0:2 Андре Силва 10', 0:3 Андре Силва 20', 1:3 Александър Боркович 48', 1:4 Андре Силва 56', 1:5 Сусо 63'/
Риека - АЕК Атина 1:2
/0:1 Петрос Манталос 17', 1:1 Йосип Елез 30', 1:2 Лазарос Христодулопулос 63'/
Група Е:
Аталанта - Евертън 3:0
/1:0 Андреа Масиело 27', 2:0 Алехандро Гомес 41', 3:0 Брайън Кристанте 44'/
Аполон Лимасол - Лион 1:1
/0:1 Мемфис Депай 53'-д., 1:1 Адриан Сардинеро 90+3'/
Група F:
Злин - Шериф Тираспол 0:0
ФК Копенхаген - Локомотив Москва 0:0
Група G:
ФКСБ - Виктория Пилзен 3:0
/1:0 Константин Будеску 21'-дузпа, 2:0 Константин Будеску 45', 3:0 Денис Алибек 73'/
Апоел Беер Шева - Лугано 2:1
/1:0 Дан Айнбиндер 3', 2:0 Шир Цедек 59'-д., 2:1 Шир Цедек 67'-авт./
Група Н:
Арсенал - Кьолн 3:1
/0:1 Йон Кордоба 10', 1:1 Сеад Колашинац 49', 2:1 Алексис Санчес 67', 3:1 Ектор Бейерин 81'/
Цървена Звезда - БАТЕ Борисов 1:1
/1:0 Неманя Радонич 55', 1:1 Николай Сигневич 73'/
Група I:
Гимараеш - РБ Залцбург 1:1
/1:0 Педрао 25', 1:1 Мунас Дабур 45'/
Марсилия - Коняспор 1:0
/1:0 Адил Рами 48'/
Група J:
Заря Луганск - Йостерсунд 0:2
/0:1 Саман Годос 51', 0:2 Алхаджи Геро 90'/
Херта - Атлетик Билбао 0:0
Група К:
Зулте-Варегем - Ница 1:5
/0:1 Алесан Плеа 16', 0:2 Алесан Плеа 20', 0:3 Данте 28', 1:3 Лея Исека 46', 1:4 Алан Сен-Максемен 69', 1:5 Марио Балотели 74'/
Витес - Лацио 2:3
/1:0 Тим Матавж 33', 1:1 Марко Пароло 51', 2:1 Брайън Линсен 58', 2:2 Чиро Имобиле 67', 2:3 Алесандро Мурджа 75'/
Група L:
Реал Сосиедад - Розенборг 4:0
/1:0 Диего Йоренте 9', 2:0 Давид Сурутуса 10', 3:0 Йорген Шелвик 42'-авт., 4:0 Диего Йоренте 77'/
Вардар - Зенит 0:5
/0:1 Александър Кокорин 6', 0:2 Александър Кокорин 21', 0:3 Артьом Дзюба 39', 0:4 Бранислав Иванович 66', 0:5 Емилиано Ригони 90'/
Коментирай