Отборът на Рома се наложи с класическото 3:0 над Болоня в мача от 12-ия кръг на Серия А. И трите попадения за успеха отбеляза Мохамед Салах.

Рома имаше подчертано превъзходство през цялата среща. „Вълците“ създадоха по-опасните положения, а единствената по-сериозна ситуация в полза на Болоня бе дело на Ладислав Крейчи още във втората минута. От там насетне домакините заредиха положения, а в 22-ата минута поведоха. Мохамед Салах се оказа на добра позиция, успя да намери пространство пред себе си и се разписа за 1:0.

Последваха нови силни минути за Рома, като нови шансове се разкриха пред Салах, Раджа Нианголан и Диего Пероти.

В 62-ата минута Рома стигна и до втори гол. Салах получи страхотен извеждащ пас и покачи на 2:0.

Хеттрика си Салах оформи в 71-ата минута. След удар от страна на играч на Рома, вратарят на Болоня Да Коста не се намеси умело. Стражът изби, но не можа да задържи топката. Така тя се озова в Салах, който от близка дистанция се разписа за крайното 3:0.

В класирането Рома е втори с 26 точки, а Болоня е 15-и с 13.